ŠPORTFAN - Asociácia športov, motoršportov, turistiky a poznávania prírody.
Športová 3
985 59 Vidiná

Pavol Garaj
Tel: 0911 558 158
e-mail: sportfanvidina@gmail.com

Elena Dobríková
Tel: 0903 634 608
e-mail: sportfansk@gmail.com

ŠPORTFAN - Asociácia športov, motoršportov, turistiky a poznávania prírody.

20 februára 2016 ŠPORTFAN a SKI Telgárt už tretí krát usporiadali obľúbenú zimnú moto šou v lyžiarskom stredisku pri Telgárte. Takmer všade na Slovensku už krajinu ovládol dážď no v Telgárte po piatkovom daždi v noci ešte nasnežilo a ráno cca 700 divákov privítalo lyžiarske stredisko zimnou idylkou. Pretekalo sa v kategóriách WINTERCROSS a WINTER – QUAD. Plánovaný Motoskijoring musel byť kvôli nevhodným podmienkam na trati zrušený. No diváci si o to viac prišli na svoje pri ostatných dvoch disciplínach, keď trať bola situovaná na novom atraktívnejšom mieste. Okrem zimy a snehu boli pretekári častovaný hlavne blatom. Pod snehom bol terén premočený, no veľmi rýchlo sa odhalila zmrznutá zem, čo z tohoto povrchu urobilo ťažký a nebezpečný klzký povrch a tak o pády nebola núdza. Bojovalo tu 27 pretekárov na motocykloch spolu v jedinej kategórii Wintercross. A potom aj 6 pretekárov na štvorkolkách v kategórii Winter-Quad. Všetci si najprv mohli vyskúšať trať a aklimatizovať sa na miestne podmienky vo voľných tréningoch. Potom sa postavili na štart kvalifikačných jázd, ktoré určilo prednostný výber štartovacích pozícií v dvoch bodovaných finálových jazdách. Diváci si prišli na svoje pri nespočetných súbojoch a kolíziách, o ktoré na tejto trati nebola núdza. Každý mal možnosť z jedného miesta sledovať dianie na celom okruhu, ktorý meral cca 900 metrov.

Výsledky nájdete tu v rubrike výsledky pretekov.
Fotografie a videá postupne zdieľame aj na našej facebook stránke ŠPORTFAN

Organizačný tým Športfan: Pavol Garaj, Radoslav Hajdúk, Elena Dobríková ĎAKUJE sponzorom: Reštaurácia Motor Stop Brezno Zadné Halny, Transstav-preprava sypkých materiálov, EMS a partnerovi SKI Telgárt.
Za pomoc pri realizácii ďakujeme: Petrovi Belkovi a Monike Auxtovej z BMT a všetkým ostatným dobrovoľníkom, ktorí tiež priložili ruku k dielu.
telgart foto 2016.jpg
ŠPORTFAN - Asociácia športov, motoršportov, turistiky a poznávania prírody.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one