ŠPORTFAN - Asociácia športov, motoršportov, turistiky a poznávania prírody.
Športová 3
985 59 Vidiná

Pavol Garaj
Tel: 0911 558 158
e-mail: sportfanvidina@gmail.com

Elena Dobríková
Tel: 0903 634 608
e-mail: sportfansk@gmail.com

ŠPORTFAN - Asociácia športov, motoršportov, turistiky a poznávania prírody.

Na východe Slovenska nás znovu privítala dobrá atmosféra, príjemné prostredie a zaujímavá trať. Z nášho týmu sa na štart postavili Poltárčan Viktor Dreisig, Lučenčan Ján Obročník z týmu ŠPORTFAN a dres Športfanu obliekol aj Ondrej Katreniak z Oždian.
Viktor Draisig náš najmenší 9 ročný pretekár jazdí v triede MX65. Deti berú pretekanie ešte vážnejšie ako dospelý. V akomkoľvek individuálnom športe ak niečo skazia vidíme v ich očiach aj slzy. Viktorovi sa darilo v tréningových jazdách no v pretekoch to už nebolo to čo by chcel a keď už sťahoval náskok na súperov, tak spadol. Trvalo kým znovu nasadol a pokračoval, potom sa ale pád zopakoval. Po páde je obtiažne znovu sa dostávať do tempa a tak prvú jazdu dojazdil až na chvoste štartového poľa. V druhej jazde sa tiež nevyhol pádu no dojazdil na piatej pozícii. Celkovo skončil siedmi. Viktorko je trošku sklamaný zo svojho výsledku, no v celkovom hodnotení Slovenského pohára je na tretej pozícii.
46980_4969555166181_1455942803_n.jpg
934669_4969528685519_1115286722_n.jpg
Ján Obročník je jedným s lídrov kategórie MX2 hobby. V priebežnom poradí mu patrí druhá priečka v hodnotení Slovenského pohára. V Širokom sa Jano v prvej jazde divákom postaral o napínavé divadlo. Po štarte bol najprv piaty, po polovici kola sa už dostal na tretiu pozíciu. Tu potom spadol vedúci jazdec Ján Drobec a pred Janom až do predposledného kola jazdil vedúci tohto šampionátu Róbert Pivarči. Obročník sa síce v niektorých momentoch dostal pred neho, no Pivarči sa v nasledujúcej zákrute stále vrátil na čelo. A však v predposlednom kole pred Pivarčim spadol jazdec ktorého títo dvaja obbiehali o celé kolo. Janov súper sa takto dostal do kolízie. Toto Ján Obročník jazdec Športfanu využil a vedenie si udržal až do cieľa. Druhá jazda pre Jana už nebola tak slávna. Asi minútu po štarte sa dostal do vedenia, čo ale netrvalo dlho a našu radosť zmaril krkolomný pád vo veľkej rýchlosti. Jano si takto poriadne doudieral, narazil si nohu, zahryzol do pery... No aj napriek kotrmelcom sa okamžite zdvihol a utekal k svojej motorke. Tá bola od neho dosť ďaleko a musel k nej bežať oproti idúcim súperom. Motorke na prednom kolese už chýbali 4 špice, čo ho značne deformovalo a niektorý dolámaný špic spôsobil aj defekt. Jano ale rýchlo nasadol a pokračoval. Jazdu mu znepríjemňovali aj zohnuté riaditká. Po páde bol niekde za dvadsiatou pozíciou, no ale aj v tomto stave dokázal, aj keď ťažšie zdolávať súperov a dojazdil na siedmej priečke. O tom čo jano absolvoval svedčí aj jeho dotrhaný dres. Jeho súper Pivarči, ktorý v čase pádu jazdil za ním spomínal, že 20 metrov šiel Jano najprv po hlave... Obročník v ten deň predviedol skutočné sebazaprenie a bojovnosť. Toto sa mu aj oplatilo, pre to, že takto si takto vybojoval aspoň tretiu pozíciu na stupni víťazov a to je pre neho aspoň náplasťou za nedosiahnutý triumf.
933900_4969232078104_1513149925_n.jpg
ŠPORTFAN - Asociácia športov, motoršportov, turistiky a poznávania prírody.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one