ŠPORTFAN - Asociácia športov, motoršportov, turistiky a poznávania prírody.
Športová 3
985 59 Vidiná

Pavol Garaj
Tel: 0911 558 158
e-mail: sportfanvidina@gmail.com

Elena Dobríková
Tel: 0903 634 608
e-mail: sportfansk@gmail.com

ŠPORTFAN - Asociácia športov, motoršportov, turistiky a poznávania prírody.

III. CC a MX na Kopani 12. júna 2010 v Točnici organizuje ŠPORTFAN - zverejnené na www.countrycross.sk

III. CC a MX na Kopani 12. júna 2010 v Točnici organizuje ŠPORTFAN
Pridané 02.06.2010 07:00

Po dvoch úspešných ročníkoch kantráča a motokrosu na Točnici neďaleko Lučenca v týchto dňoch v plnom prúde prebiehajú prípravy na preteky terénnych motoriek a aj štvorkoliek superguľášu III. countrycross a motocross na Kopani, ktoré sa budú konať v sobotu 12. júna 2010. Viac podrobných informácií nájdeš tu v kalendári udalostí, ako aj na webe ŠPORTFAN.

Zdieľať článok na Facebooku
Tí ktorí sa zúčastnili v roku 2008 countrycrossu na Kopani, kde sa zišlo asi 700 nadšencov terénnych motoriek, z toho 35 bolo pretekárov sa tešili na ďalší ročník. 13.6.2009 sa už na kopci Kopaň pri Točnici zišlo vyše 2500 zaregistrovaných fanúšikov a z toho 70 pretekárov, kde už nechýbalo ani pár mien popredných jazdcov Slovenského endura. Vtedy sme otvorili možnosť aj pre quadistov zasúťažiť si v motokrose na rýchlom, prírodnom, no náročnom a peknom okruhu. Taktiež sa nám traja pretekári zúčastnili v recesistickej kategórii JAWA, kde si v dvoch jazdách countrycrossu mohol na jedno kolo zasúťažiť snáď ktokoľvek kto bol zdravý. Večer sa zapálila vatra okolo ktorej sme sa pri husličkách troch Paľových dcér výborne zabávali až do neskorého rána. Návštevnosť akej sme sa dočkali predčila naše očakávania, čím sa zúročila poctivá práca ktorú sme na prípravách odviedli. Skvelý športový zážitok ale trochu zatienil problém pri spoľahlivom a presnom zapísaní výsledkov, čo ma ako hlavného organizátora značne mrzelo.
Na štarte
Na štarte
V januári 2010 sme sa rozhodli založiť Občianske združenie s názvom ŠPORTFAN - ASOCIÁCIA ŠPORTOV, MOTORŠPORTOV, TURISTIKY A POZNÁVANIA PRÍRODY. Naším cieľom je rozvíjať činnosti ako enduro, motokros, rally... Keďže športovať je fajn a každý úspešný pretekár vie, že bez doplnkových športov neexistuje úspech, chceme rozvíjať aj nemotoristické športy ako je napríklad cyklistika, beh, plávanie... Ak si chceme zdravo vychutnávať všetky tieto činnosti, je potrebné dbať aj na naše okolie v ktorom sa pohybujeme, tak aby sa nám zachovalo. ŠPORTFAN chce viesť motoristickú, aj nemotoristickú verejnosť k dobrému vzťahu k prírode, teda sa zaoberáme ešte turistikou, splavovaním a podobne.

Pod hlavičkou ŠPORTFAN sme tohoto roku 24. apríla zorganizovali RALLY SPRINT LOVINOBAŇA (automobilové preteky), ktorý nám dopadol organizačne na výbornú. Okrem nadchádzajúceho závodu v Točnici plánujeme aj ďalšie podujatia, no teraz Vám tu chcem priblížiť, myslím že nie len moju srdcovú záležitosť.
Výazd v lese
Výazd v lese
Na tretí ročník superguľášového kantráču sa teší mnoho pretekárov, ktorých už nechceme sklamať s neistým vyhodnotením výsledkov, keď ich teraz bude vyhodnocovať elektronická časomiera. Novinka bude Countrycross Quad (bez rozdielu triedy) keď samozrejme štvorkolky vyštartujú na obľúbený countrycrossový okruh v dvoch osobitných jazdách. Chcem apelovať aj na majiteľov akýchkoľvek motocyklov Jawa (okrem závodných špeciálov mladších ako 35 rokov) aby si šli vyskúšať atmosféru countrycrossového preteku, kde sa za symbolické štartovné smú postaviť na jednu štartovú čiaru spolu so skutočnými majstrami a dopracovať sa prejazdom jedného kola do cieľa preteku v kategórii JAWA. V podvečerných hodinách, keď budú do cieľa poslednej jazdy dochádzať posledný pretekári začne nás zábavať kapela SYNTAKT KAMAS a o 18:30 za zvukov fanfár vyhlásime víťazov a oceníme tých najrýchlejších. Zábava na ktorú Vás tiež pozývame na utuženie kamarátstva a prípadné potúženie bude pri vatre pokračovať až do rána.

Informácie Vám rád poskytnem osobne na tel: 0911 558 158
ŠPORTFAN - Asociácia športov, motoršportov, turistiky a poznávania prírody.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one