Elena Dobríková
Tel: 0903 634 608
e-mail: sportfansk@gmail.com

Ukončili sme túto zimnú sezónu. 11 marca 2017 Motoskijoring a Wintercross + Winter Quad v Telgárte.
Musíme skonštatovať, že aj keď zima ešte mohla priať motoskijoringu aj v Marcovom období, viera účastníkov už nebola taká silná. A tak sa stalo, že na motoskijoring sa nám prihlásila len jediná dvojica - Štefan gregor s lyžiarom Adamom Budajom, ktorá si za exibičnú jazdu zaslúžila 1 miesto. Aj účasť vo Wintercrosse či v kategórii quad bola slabá, no nie nezaujímavá. Snehové polia s hlbokým snehom a krátkymi ostrými výjazdmi zjaszdmi dali pretekárom poriadne zabrať, čo divákov nesmierne bavilo a pretekárov aj poriadne potrápilo.
Silvester 2016

Enduro v Polomke sa nám ako spoluorganizátorom pod vedením Petra Belka z BMT podarilo zorganizovať takzvane s odretými ušami!!! . Je nám smutno, že sme prišli o najlepšie preteky zorganizované práve u nás doma v Novohrade, nahradili sme ich extra náročným endurom v Polomke.
Piate podujatie MM SR MAXIS Enduro sa konalo aj s naším organizačným pričinením v Polomke. Pretekov sa z nášho týmu nezúčastnili Marek Golčiter zo zdravotných dôvodov. Peter Konôpka nestihol opraviť svoju motorku, ktorá zaštrajkovala tesne pred pretekmi a Pavol Garaj nemohol pretekať, kvoli organizačným povinnostiam. Na štart sa postavil Peter Melicher, ktorý prví extra náročný deň fizicky nezvládol a sily si radšej ušporil na nedeľu, kedy dojazdil vo svojej triede hobby 250 ako tretí. V kategórii regionál to v drese Športfanu skúsil aj vlaňajší víťaz tejto kateegŕie z endura v Cinobani Alexander Murín, no náročné preteky sa mu nepodarilo zvládnuť. Viac informácií o týchto pretekoch nájdeš tu v rubrike zorganizovali sme: MM SR MAXIS Enduro Polomka 2016
Štvrté preteky v seriály MAXIS encuro a cross country MM SR v Morovne je za nami. Na tieto preteky cestovala kompletná základná zostava pretekárov nášho teamu: Paľo Garaj 415, Peter Melicher 700, Marek Golčiter 703, Peter konôpka 803, doplnený Milanom Gasperom z Ružinej, ktorý si vtedy tam v Morovne skúsil pretekársku premieru. Celé preteky poznačili vrtochy počasia, keď v sobotu do obedu bola trať ideálna no pred poobedným štartom bola trať rozmočená vytrvalým obedňajším lejakom a bola traťovými komisármi označovaná ako nezjazdná. Štart sa musel pre to odložiť na pozdejšie a na trati sa museli urobiť úpravy. V nedeľu zase na trať napršalo hneď ráno a tak silno blatisté preteky absolvovali pretekári v doobedňajšom štarte. Výsledky nájdete na: http://www.kk-sporttiming.com/2016/enduro#races
Enduráci z nášho klubu sa zúčastnili ďalšieho tretieho podujatia v tejto sezóne - MAXIS Enduro a Countrycross MM SR. Pretekov sa pre zranenie nemohol zúčastniť Paľo Garaj. Do Lišova na preberanie odniesli motocykle Peter Melicher, Marek Golčiter a Peter Konôpka. Po výdatnom doždivom počasí v dňoch preteky sa suché járky naplnili tečúcou vodou, kde po pár prejazdoch ostalo stáť hlboké blato. Výkazdy a šikmé pasáže ostali klzké a tak sa v sobotu zdolanie každého okruhu stalo pre každého pretekára zložitou úlohou. Náročnosť trate potvrdila aj výsledková listina, kde v cieli už nedominovala veľká časť štartujúcich. V kategórii Hobby 250 Peter Melicher obsadil 6 miesto bez trestných minút a Marek Golčiter dojazdil na 11 pozícii s 13 trestnými minútami. Peter konôpka jazdiaci v kategórii Hobby 4T pre technickú poruchu nedokončil. Druhý deň už jazdili len Peter Melicher a Marek Golčiter a na už menej náročnej, no stále ťažkej trati obsadili 5 a 13 miesto.
Priebežne celkové poradie po Skýcove:
SP E2: Pavol Garaj 23b. 15 miesto
Hobby 250: Peter Melicher 71b. 3 miesto
Marek Golčiter 29b. 12 miesto
Hobby 4T: Peter Konôpka 10b. 23 miesto
Kalendár pretekov MAXIS Enduro a Countrycross MM SR pokračuje: 4. – 5. 5. countrycrossom v Morovne. Ďalšie podujatie pripravoval náš domáci organizátor ŠPORTFAN 25. - 26.6. enduro u nás v Cinobani, ale muselo byť zrušené, a kolegovia organizátori musia rýchlo hľadať náhradné riešenie. Sedem dielny seriál potom na zvyšné dva preteky poputuje 9. - 10.7. na countrycross do Žaškova a finišuje 3. - 4.9. endurom v Gelnici.
MAXIS Enduro a Countrycross MMSR pokračoval v Skýcove. Centrom diania bol už po 15ty krát miestny motokrosový areál v okolí ktorého sa členitým terénom hlbokými zalesnenými jarkami a cez medze na lúkach vinuli aj cestičky a chodníky countrycrossového okruhu. Divácky atraktívny a jazdecky zaujímaví terén sa už na rozdiel od predošlých pretekov v Borskom Mikuláši dal charakterizovať ako výborná Slovenská klasika. Dlhé roky stále dookola používaný terén, ale tiež dal pretekárom poriadne zabrať, lebo povrch trate v Skýcove je už samí bubon. V sobotu účastníkov hostilo príjemné počasie, no na otvorených priestranstvách trate pretekárom znepríjemňoval prach ktorý sa dvíhal s pod kolies jazdiacich motocyklov. Nedeľné ráno všetko pokropil dážď a návštevníkov po celý deň chladil studený vietor. So Skýcovským terénom sa zle vyrovnal Pavol Garaj, keď obidva dni obsadil 16te miesto, čo ale pri nižšej účasti ako v Borskom Mikuláši nebol veľmi lichotivý výkon. Na viac v sobotu ho sužovali problémy s výstrojom. O to viac ale oslnil výsledok Petea Melichera, keď po obidva dni obsadil druhú priečku, čo mu v Skýcove vynieslo Striebro. Od najvyššieho stupňa ho delil len kúsok, keď všetci sledovali ako sa v nedeľu približoval k najrýchlejšiemu. Najvyššie ambície ale prekazil kus plastovej pásky ktorou bola vytýčená trať. Kúsok z nej sa mu vo finiši namotala do zadnej brzdy a znemožnil jej účinok. Takže Peter v závere preteku musel dojazdiť len s používaním prednej brzdy a na koniec bol rád že uhájil svoj historicky najlepší výsledok. Marek Golčiter v sobotu došiel 14 a v nedeľu si polepšil o jednu priečku. Peter Konôpka ktorý zbieral ďalšie nové skúsenosti obsadil 19te a 13te miesto.

Športfan aj tento rok reprezentujú aj motokrosari, no v poslednom období len sporadicky. Na takzvanom takzvanom guľášovom preteku v Rimavskej Sobote sa zúčastnili štyria pretekári. Endurák Pavol Garaj a motokrosári jazdiaci s menšími kubatúrami motocyklov v triede MX2: Jakub a Ondrej Katreniakovci z Oždian a Ján Obročník
DSCN3778(2).JPG
19. - 20. marca 2016 sa v Borskom Mikuláši konalo prvé podujatie Medzinárodných majstrovstiev SR v countrycrosse. Piesková trať je tu na rovine, no bubny ktoré sa tu čoskoro po štarte vytvárajú z tohoto preteku robia najnáročnejším v celej sezóne. Z nášho týmu Športfan sa tam zúčastnilo 5 pretekárov. V kategórii Slovenský pohár E2 Pavol Garaj v sobotu obsadil 15 miesto a v nedeľu 14, V kategórii hobby 250 Peter Melicher obsadil 12 a 4 miesto, Marek Golčiter bol obidva dni 14ty, V kategórii hobby 4T zajazdil Peter Konôpka na 24 a 22 mieste. V kategórii Regionál Lucián Pristah bol v sobotu 55ty a v nedeľu nedojazdil.
______________________________________________________________________________________________________________________